Disaster Recovery as a Service Nedir?

DorukCloud Disaster Recovery as a Service (DRaaS), sistem arızası durumunda iş sürekliliğinizi sağlamak ve iş kayıplarınızın önüne geçmek için tasarlanmış bulut tabanlı Felaket Kurtarma hizmetidir.

Bulut sistemindeki tüm verilerin ve uygulamaların ikincil bir altyapıda uygulamalarınızın özelliklerine ve iş gerekliliklerinize göre aktif - aktif ya da aktif - pasif yapıda çalışmanıza olanak sağlar. Böylece olası bir felaket durumunda iş süreçlerinizi aksatmadan sistem arızasını giderebilirsiniz.
Disaster Recovery as a Service (DRaaS) - Disaster Recovery as a Service Nedir?

Yüksek Performanslı Altyapı İmkanına Sahip Olun

En iyi RPO (Kabul Edilebilir Veri Kaybı) ve RTO (Kabul Edilebilir Kesinti Süresi) ile sıfıra yakın kesinti süresi ve minimum veri kaybı çalışır. Bu sayede tüm felaket durumlarında risklerinizi minimize eder.
Disaster Recovery as a Service (DRaaS) - Yüksek Performanslı Altyapı İmkanına Sahip Olun

%100 KVKK Uyumlu Bulut Teknolojisi ile Verilerinizi Türkiye'de Saklayın

DorukCloud yedekleme çözümleri ile verileriniz TIER III dizayn sertifikasyonuna sahip veri merkezimizde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak Türkiye’de yedeklenir. Yurtdışında veri yedekleme ve saklamanın yasal süreçleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.
Disaster Recovery as a Service (DRaaS) - %100 KVKK Uyumlu Bulut Teknolojisi ile Verilerinizi Türkiye'de Saklayın

BT Altyapınıza Değil Şirketinizin Hedeflerine Odaklanın

DorukCloud Disaster Recovery as a Service (DRaaS) sayesinde BT altyapısı satın almak için harcayacağınız bütçenizi şirketinizin ana faaliyetlerine yatırım yapabilirsiniz. BT ekibinizin yoğunluğunu azaltır, daha verimli çalışmasını sağlar.
Disaster Recovery as a Service (DRaaS) - BT Altyapınıza Değil Şirketinizin Hedeflerine Odaklanın

Yeni Fikirlerinizi Gerçekleştirmek İçin Beklemeyin

DorukCloud bulut hizmeti almaya başladıktan sonra yeni projeleriniz için donanım veya yazılım satın almanıza ve kurulum sürelerini beklemenize gerek kalmadan hızlıca yeni fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz. DorukCloud sunucularınız yeni projeleriniz için her zaman hazırdır.

Disaster Recovery as a Service (DRaaS) - Yeni Fikirlerinizi Gerçekleştirmek İçin Beklemeyin

DRaaS Hakkında Sık Sorulan Sorular

Disaster Recovery as a Service nasıl çalışır?

Disaster Recovery as a Service (DRaaS), işletmenin verilerini bulut tabanlı bir sunucuda saklar ve afet durumlarında bu verileri işletmenin yerel sunucusuna geri yükler. Bu sayede işletmeler, herhangi bir felaket durumunda işlerini kesintiye uğratmadan devam ettirebilirler.

Haydi Başlayalım


İhtiyacınıza en uygun planı belirlemek yardımcı olmak için hazırız.
Şimdi bilgilerinizi bırakın ve sizi en kısa sürede arayalım.