Doruk Cloud Online Destek

Sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi için 0 (850) 277 07 24 no'lu Müşteri Hizmetleri numaramızdan ya da iletişim formu üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Lütfen Konu Seçiniz:

DorukCloud Hizmeti Cloud Nedir ? Cloud, fiziksel bir alt yapıya bağlı kalmaksızın, sunucuların istenilen cpu/ram/disk konfigürasyonda sadece dakikalar içerisinde kurulup kullanıma hazır hale getirilebilmesini sağlayan bir teknolojidir.

Hybrid Cloud Nedir?
Hybrid Cloud, sanal sunucularla herhangi bir sanallaştırma katmanına sahip olmayan fiziksel sunucuların beraber kullanılmasıdır.

Neden Cloud?

 • Yatırım maliyeti bulunmamaktadır.
 • Sadece birkaç dakika içerisinde sunucu kurulumu yapılabilmektedir.
 • Esnek yapıdadır. Fiziksel sunucular gibi RAM, disk değişikliği gerektirmez.
 • Yüksek erişilebilirlik, sunucunuzun bozulma riski yok
 • Doğa dostu. (daha az elektrik ve yer kullanımı, daha az ısı oluşumu)

Fiziksel sunucularla karşılaştırırsak neden Cloud'u tercih etmeliyim ?

 • İki fiziksel sunucunun verebileceği yüksek erişilebilirlik ortamını tek bir sanal makinede sağlayabilirsiniz. Tüm Cloud ortamı Clustered bir yapı üzerinde çalışmaktadır.
 • Donanım kaynaklı problemler artık sorun olmayacak. Çünkü Cloud sistemi donanımdan bağımsız olarak çalışmaktadır.
 • Donanım kaynaklarını artırmak için fiziksel makinelerde yaşayacağınız zaman kaybından kurtulabilirsiniz.
 • Yer ve elektrikten tasarruf edildiği için maliyetleriniz daha düşük olacaktır.
 • Sunucunuz çevirim dışı olsa bile, KVM gerekmeksizin kontrol paneli yönetim imkanı.
 • Fiziksel sunucuların aksine hızlı ve güvenilir storage' lar üzerinde çalışmaktadır.

Veritabanı Sunucumu Sanallaştırabilir miyim? Performansımı Etkiler mi?
Evet, sanallaştırabilirsiniz. Veritabanları için önemli olan; hızlı bir storage alt yapısı, yeterli RAM ve CPU'dur. DorukCloud ile yüksek performans' lı bir storage altyapısı ve ayarlanabilir RAM ve CPU opsiyonu ile fiziksel bir sunucu gibi veritabanlarınızı güvenle çalıştırabilirsiniz.

DorukCloud Online Backup

DorukCloud Online Backup Nasıl Çalışıyor? Doruk Cloud Online Backup sunucuları, sizlere almış olduğunuz paket doğrultusunda gerekli alanı tahsis etmektedir. Bu şekilde sunucunuzdaki istediğiniz tüm dosya ve uygulamaları güvenli bir şekilde yedekleyebilirsiniz.

Yedekleme İçin Sunucuma Uygulama Kurmalı mıyım? Servisinizi satın aldıktan sonra yedekleme için belirtilen link üzerinden yazılımı makinenize indirmeniz gerekmektedir. Size verilen kullanıcı adı ve şifreyi girip, yazılımı kurduktan sonra yedekleme işlemine başlayabilirsiniz.

Periyodik Yedekleme Yapabilir miyim? Evet, ilgili yazılım kurduktan sonra istediğiniz gibi zamanlanmış görevler atayabilirsiniz.

Yedeklerim Güvende mi ? Yedeklerinizin tamamı yedekleme işlemi sırasında şifrelenerek saklanmaktadır, bu işlem sayesinde yedeklerinizi sizden başkası okuyamaz.

Yedeklerime Her Yerden Erişebilir miyim? Evet, istediğiniz zaman internet erişimine sahip her hangi bir bilgisayardan yedeklerinize ulaşabilirsiniz.

DorukCloud Exchange Mail Hosting

Neden ofisimde bir mail sunucusu barındırmak yerine Cloud Exchange kullanmalıyım? Ofisinizde mail sunucusu barındırmanın yüksek ilk yatırım maliyetlerinin yanında; elektrik, soğutma, yönetim ve yedekleme gibi aylık maliyetleri de söz konusudur. DorukCloud Exchange servisi ile tüm bu maliyetlerinizden kurtularak, sadece ihtiyacınız olan mailbox sayısı kadar ödeme yapar, yönetim ve yedekleme gibi sıkıntılardan kurtulmuş olursunuz. DorukCloud Exchange servisinin tam yedekli altyapısı ve son sürüm yazılımları sayesinde, maillerinize her yerden, aynı kullanıcı arabirimi deneyimi ve maksimum erişilebilirlikle ulaşmış olursunuz.

Cloud Exchange’in geleneksel POP3 mail hesaplarından farkı nedir? Geleneksel POP3 mail hesaplarınızda, Outlook üzerinden indirdiğiniz veya gönderdiğiniz maillerinize, farklı Outlook’lar, webmail veya mobil cihazlarınız üzerinden ulaşamazsınız. Fakat Cloud Exchange ile tüm cihazlar üzerinden eşsiz bir kullanıcı deneyimiyle gelen ve giden maillerinize erişebilir durumda olursunuz. Cloud Exchange’in bu avantajının yanında, kullanımının POP3 kadar kolay olması da başka bir avantajıdır. Fakat MAPI desteği bulunmayan bir mail istemcisi kullanıyorsanız, Cloud Exchange servisini POP3 ve IMAP protokolleri üzerinden de kullanabilirsiniz.

Cloud Exchange hesabımdaki mailler ne sıklıkla yedekleniyor? Cloud Exchange hesabınızdan sildiğiniz tüm mailler, 7 gün boyunca sunucularımızda saklanmaya devam eder. Yanlışlıkla sildiğiniz bir maili, 7 gün içerisinde Outlook 2010 yazılımı üzerinden geri döndürebilirsiniz. Ayrıca Mailbox sunucularında kullanılan DAG yapısı sayesinde, mailerinizin kopyaları birçok sunucu üzerinde replike edildiğinden fiziksel disk ve donanım hatalarından dolayı mail kaybı ya da servis kesintisi yaşamamış olursunuz. Tüm bu yedeklilik dışında DorukNet, felaket kurtarma (Disaster Recovery) amacıyla mailbox sunucularını 15 dk’lık senkronizasyonlarla yedekleyerek, bu yedekleri farklı bir depolama arabiriminde saklamaktadır.

Cloud Exchange hesabıma Mac üzerinden de bağlanabilir miyim? Cloud Exchange hesabınıza, “Microsoft Office for Mac 2011” ile Mac üzerinden de bağlanabilirsiniz.

Mevcut maillerimi Cloud Exchange hesabıma kayıpsız olarak taşıyabilir miyim? Kullanıcılarınızın maillerini Outlook istemcisi üzerinden PST dosyası olarak kaydettikten sonra DorukCloud kontrol panelini üzerinden bu PST dosyalarını import ederek, eski maillerin kayıpsız olarak Cloud Exchange hesabınıza eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Cloud Exchange hesabıma gelen mailler, antivirüs taramasından geçirilmekte midir? Cloud Exchange hesabınıza gelen tüm mailler, Forefront Protection for Exchange Server 2010 ürünü ile birçok farklı Antivirus motoru kullanılarak taranmaktadır. Taramalar sırasında sadece ekli dosyada virüs bulunursa, tüm maili karantinaya almak yerine, sadece ekteki dosyanın karantinaya alınması sağlanarak, mail içeriğinin size ulaştırılması sağlanmış olur.

ntvspor.net'in DorukCloud'a Geçişi

DorukCloud Exchange 2010

Active Sync
Özelliği

Exchange 2010 ile Mailleriniz Her Zaman Yanınızda

Cloud
Nedir?

Hybrid Cloud

"Cloud ile VPS’ in Farkı"

Nasıl Yedek
Alırım?

Dosya, Exchange ve
SQL Yedeklemesi

DorukCloud Online Backup

Backup Agent Linux Yedek Alma ve Restore Bölüm 1

Backup Agent Linux Yedek Alma ve Restore Bölüm 2

Cloud Sunucu Disk kapasitesi
artırımı

Cloud Sunucu RAM ve CPU Sayısı Arttırımı

Cloud Sunucu
Silme İşlemi

Sıfırdan Linux Cloud Sunucu Kurulumu

Sıfırdan Windows Cloud Sunucu Kurulumu

Dağıtım Grubu
Silme

Dağıtım Grubu
Yaratma

Exchange Mailbox Kullanicisi Silme

Exchange Mailbox Kullanicisi Yaratma

External Contact Ekleme

External Contact Silme

Backup Agent Windows Yedek Alma ve Restore

Sıfırdan Linux Cloud Sunucu Kurulumu

Sıfırdan Windows Cloud Sunucu Kurulumu

Dağıtım Grubu
Silme

Şablondan Windows Cloud Sunucu Kurulumu