Doruk Cloud Yardım Masası

Türkiye’nin ilk

vCloud Powered

sertifikasyonuna sahip

veri merkezi
En gelişmiş Sanal Veri Merkezi.

Girişimlerinizde, ihtiyacınıza göre özel olarak tasarlanmış bulut sistemimizde yerinizi alın. İşlemci, bellek, depolama ve ağ genişliğinizi belirleyin, gerisini bize bırakın.

DorukNet Sanal Veri Merkezleri, tüm VMware platformlarında %100 uyumlu, VMware vCloud altyapısına sahip bulut sunucularda barındırılmaktadır.

Neden DorukNet?

DorukNet’in fark yaratan en önemli özelliği, BT yatırımlarınızı ciddi oranda düşürmesi, ihtiyacınız olan kaynakları anında ve ihtiyaç duyduğunuz süre boyunca tüm platformlarda geçerli olmak üzere kullanmanızı sağlamasıdır.

Sunucu yönetimi, güvenlik ve performans konusundaki endişelerinizi de ortadan kaldırıyor ve en iyi hizmet için çalışıyoruz.

DorukNet olarak, en çok tercih edilen kurumların başında gelmemizin nedenleri arasında servis sürekliliğimiz ve veri güvenliğimiz yer almaktadır.

İş yükü mü?

İş yükünüzü artık düşünmenize gerek yok. Çünkü DorukNet olarak, tamamen sizin ihtiyacınıza ve taleplerinize yönelik en uygun yönetim hizmetlerini belirliyor ve standart paketlere bağlı kalmadan, sizin özelinizde projeler sunabiliyoruz.

Şirketinizin ya da girişiminizin ihtiyaçlarını belirlemek ve size özel projemizi görmek istiyorsanız, kurumsal satış departmanımıza ulaşabilirsiniz.

IT bütçenizi kolayca yönetin.

DorukNet vCloud Hizmetleri, şirketiniz ve girişimleriniz için size özel, esnek ve ayarlanabilir kaynaklarıyla; altyapı için yapacağınız yatırım, satın alma ve yönetim harcamalarınızı en aza indirir.

İhtiyacınız kadar işlemci, bellek ve depolama alanı kullanarak, gereksiz kaynak tüketimini azaltır; böylelikle maksimum verim elde etmiş olursunuz.

En üst düzey performans, güvenlik ve hizmet için tasarlanmış paketlerimizi inceleyin.

DorukNet, Cloud hizmeti ile sanallaştırmanın getirdiği standartların yanında, sunduğu katma değerli servisleri ve tam çözüm paketleri ile
VMware vSphere ESXi 5 platformu teknolojisi üzerinde vCloud hizmetini sunmaktadır.
Cloud servisi, sunulacak olan servislerin hangi lokasyon ya da sunucu üzerinde bulunduğu fark etmeksizin, sanallaştırma teknolojisi ile geniş bir hizmet alanına yayılması anlamına gelmektedir. Cloud sisteminin, bilişim sektörüne kattığı değerler arasında esneklik, verimlilik, yüksek erişilebilirlik ve tüm bu avantajların yanında karlılık vardır. Bu yüzden Cloud hizmetine kelime anlamı olarak yüksek erişilebilirlik , esneklik, verimlilik, ve kârlılık diyebiliriz.


Esneklik

Donanım ihtiyaçlarınızın yetmediği anda, sunmuş olduğumuz sanallaştırma sayesinde bir üst seviyeye geçişiniz 5 dakika gibi kısa bir sürede ve sunucunuz çalışır haldeyken herhangi bir servis kesintisine uğramadan sağlanmaktadır.


Verimlilik

İhtiyacınız kadar işlemci, bellek ve depolama alanı kullanarak, gereksiz kaynak tüketimini azaltır böylelikle sahip olduğunuz fiziksel makineden maksimum verim elde etmiş olursunuz.

Yüksek Erişilebilirlik

Donanım arızaları ve servis kesintilerinde yaşanan anlık erişim engellerini ortadan kaldırarak, sunulan servislerinizi maksimum düzeyde erişilebilir duruma getirebilirsiniz.

Karlılık

Sanallaştırma sayesinde tek bir fiziksel sunucu üzerine birden fazla servisin toplanabilmesi soğutma, elektrik ve barındırma gibi maliyetlerde ciddi karlılık sağlamaktadır.

DorukCloud Teknolojisinin Ardında Ne Var?

Sanallaştırma Katmanı

Tüm sanal sunucular, donanım bağımsız ve diğerlerinden %100 izole olmuş şekilde Vmware vSphere ESXi 5 sanallaştırma platformu üzerinde çalışmaktadır. DorukCloud sistemi yüksek performans, güvenli ve ihtiyacınıza göre ölçeklenebilir yapısı ile hizmet vermektedir. Yeni bir sanal sunucuyu hazır işletim sistemi şablonları üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde kurulumunu gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca sanallaştırma teknolojisi sayesinde, DorukCloud sisteminin taşınması kolaylaşmış, CPU ve RAM miktarlarının sistem çalışırken değiştirilebilmesi Hot Add teknolojisi sayesinde sağlanmıştır.

Donanım Katmanı

DorukCloud alt yapısı Intel 5600 serisi 6 core işlemcili yüksek iş gücü ve sanallaştırmaya uygun sunucular üzerinde çalışmaktadır.

İhtiyaç Halinde Daha Fazla Güç

Sanal sunucunuzda daha fazla işlemci, ram veya disk ihtiyacınız olması halinde, kontrol paneliniz üzerinden çok kısa bir süre içerisinde otomatik olarak kaynak yükseltimi yapabilirsiniz. Sanal sunucu başına maksimum 32 vCPU ve 1 TB'a kadar ram kullanabilir, satın aldığınız paketin maksimum değerleri doğrultusunda bu kaynak arttırımı yapılabilmektedir.

DorukCloud Hizmetinin Özellikleri

 • Vmware vSphere ESXi 5 sanallaştırma teknolojisi ile aynı anda hem Linux hemde Windows desteği. Tamamı yedekli storage + hızlandırma katmanı ile IBM XIV Hybrid Storage birleşimi, bir storage'dan çok daha fazlası.
 • Sanal makine başına maksimum 32 vCPU' desteği
 • Sanal makine başına maksimum 1 TB ram desteği
 • vShield Edge ile kendi firewall'unuzu yönetebilirsiniz
 • Aynı anda Public Cloud ve Private Cloud desteği
 • Snapshot desteği ile risk içeren değişiklikler öncesi anlık yedekleme sağlar.Birbirinden ayrılmış internet ve yerel ağ bağlantısı seçeneği, bu şekilde sanal sunucularınız arasındaki trafik internet trafiğinize yansımayacaktır.
 • Birden fazla IP atama özelliği.
 • İmaj bazlı hızlı kurulum ve sunucularınızı hızlı bir şekilde çalışır hale getirme özelliği.
 • Web tabanlı yönetim ekranı.
 • Hybrid Cloud desteği ile, fiziksel makineler ile sanal makineleriniz aynı anda ve aynı network'te çalıştırabilirsiniz.
 • vConnector kullanarak sahip olduğunuz vcenter tarafından manage edilen sanal sunucularınızı , DorukCloud'a taşıyabilirsiniz.

Desteklenen İşletim Sistemleri

VMware, Windows, Linux, Solaris, Mac OS, NetWare, FreeBSD, OS/2,’un eski ve yeni versiyonları gibi mevcut birçok işletim sistemini desteklemektedir. Böylece şirketler mevcut uygulamalarını sanallaştırarak gelecekteki uygulamaları için esneklik sağlamaktadır. vSphere toplamda 80’den fazla işletim sistemi ve versiyonlarını desteklemektedir *

DorukCloud ile sahip olacağınız imkanlar…

Kontrol Paneli Var
Hızlı Sanal Sunucu Kurulumu Var
%99,9 Network Uptime Oranı Var
Yüksek Erişilebilirlik Var
%100 Enerji Garantisi Var
Snapshot Var
Gelişmiş Backup (Dosya Tabanlı,SQL DB ve Exchange) Opsiyonel
İşletim Sistemi Yönetimi Opsiyonel
7/24 Monitör Etme Opsiyonel

DorukCloud'un Desteklediği Uygulamalar

DorukCloud altyapısı bir Windows veya Linux üzerine kurulabilecek her türlü uygulamayı desteklemektedir.

Örnek Uygulamalar

Uygulama Destek
Web Server IIS , Apache, Zeus , Lighttpd
PHP Tüm versiyonları
ASPNET Tüm versiyonları
MSSQL Tüm versiyonları
MySQL Tüm versiyonları
Kontrol Panel Tüm Kontrol Paneller: Plesk, cpanel, Website panel, HC
Stream Windows Media Services, Flash Video Streaming Service
Kendi Uygulamalarınız Tümü

Cloud Nedir ?

Cloud, fiziksel bir alt yapıya bağlı kalmaksızın, sunucuların istenilen cpu/ram/disk konfigürasyonda sadece dakikalar içerisinde kurulup kullanıma hazır hale getirilebilmesini sağlayan bir teknolojidir.


Hybrid Cloud Nedir ?

Hybrid Cloud, sanal sunucularla herhangi bir sanallaştırma katmanına sahip olmayan fiziksel sunucuların beraber kullanılmasıdır.

Neden Cloud ?

 • Yatırım maliyeti bulunmamaktadır.
 • Sadece birkaç dakika içerisinde sunucu kurulumu yapılabilmektedir.
 • Esnek yapıdadır. Fiziksel sunucular gibi RAM, disk değişikliği gerektirmez.
 • Yüksek erişilebilirlik, sunucunuzun bozulma riski yok
 • Doğa dostu. (daha az elektrik ve yer kullanımı, daha az ısı oluşumu)

Fiziksel Sunucularla Karşılaştırırsak Neden Cloud'u Tercih Etmeliyim?

 • İki fiziksel sunucunun verebileceği yüksek erişilebilirlik ortamını tek bir sanal makinede sağlayabilirsiniz. Tüm Cloud ortamı Clustered bir yapı üzerinde çalışmaktadır.
 • Donanım kaynaklı problemler artık sorun olmayacak. Çünkü Cloud sistemi donanımdan bağımsız olarak çalışmaktadır.
 • Donanım kaynaklarını artırmak için fiziksel makinelerde yaşayacağınız zaman kaybından kurtulabilirsiniz.
 • Yer ve elektrikten tasarruf edildiği için maliyetleriniz daha düşük olacaktır.
 • Sunucunuz çevirim dışı olsa bile, KVM gerekmeksizin kontrol paneli yönetim imkanı bulunmaktadır.
 • Fiziksel sunucuların aksine hızlı ve güvenilir storage'lar üzerinde çalışmaktadır.

Veritabanı Sunucumu Sanallaştırabilir miyim? Performansımı Etkiler mi?

Evet, sanallaştırabilirsiniz. Veritabanları için önemli olan; hızlı bir storage alt yapısı, yeterli RAM ve CPU'dur. DorukCloud ile yüksek performans'lı bir storage altyapısı ve ayarlanabilir RAM ve CPU opsiyonu ile fiziksel bir sunucu gibi veritabanlarınızı güvenle çalıştırabilirsiniz.