Doruk Cloud Online Destek

Sunucularınızı DorukCloud mimarisine taşımak için işte başlıca 8 neden: 1.Altyapı ihtiyaçlarınızı düşürür DorukCloud mimarisi sayesinde sunucu ihtiyaçlarınızı artık yüksek ilk yatırım maliyetlerine gerek kalmadan karşılayabileceksiniz. DorukCloud mimarisinden önce her yeni sunucu ihtiyacınızı sunucu donanımı, yazılım lisansı, elektrik, soğutma ve barındırma alanı gibi bir dizi maliyetler sonrasında karşılayabiliyordunuz. Artık bu maliyetlere gerek kalmadan, sadece işinize odaklanarak, ihtiyaçlarınıza uygun çözümler elde edebilirsiniz. Tüm bu avantajların yanında, DorukCloud mimarisi, VLAN, NAT, NAP gibi network ihtiyaçlarınıza da tam destek verebilmektedir.

2.Yüksek iş gücü ihtiyaçlarınızı karşılar DorukCloud mimarisi, hem 32 bit hem de 64 bit işletim sistemi ihtiyaçlarınızı aynı ortamda desteklemektedir. Sunucu başına 4 vCPU ve 64 gb RAM’e kadar kaynak desteğiyle birlikte, yüksek IOPs performansı sayesinde maksimum verimlilik sağlar. Her sunucuya sağlanabilen özel CPU gücü ve RAM sayesinde, en yoğun iş yüküne sahip servislerinizin bile en iyi şekilde çalışabilmesine olanak sağlar.

3.Yüksek erişilebilirlik sağlar DorukCloud servisi, N+1 fiziksel sunucu üzerinde cluster mimarisi ve network load balancing desteğiyle çalışmaktadır. HP Blade üzerine kurulmuş olan cluster mimarisiyle planlı ve planlanmayan servis kesintilerine karşı yüksek erişilebilirlik desteği vererek, işinizi büyütmenize yardımcı olur.

4.Önemli verilerinizi online yedekleme ile korur DorukCloud mimarisi, Snapshot desteği sayesinde çalışan sunucularınızın durumunu, tüm işlemleriyle birlikte anlık olarak saklar. Böylece sunucu üzerinde yapacağınız yüksek risk içeren değişiklikler öncesi Snapshot özelliğini kullanarak, olası bir problemde size geri dönüş imkanı sağlar. Snapshot özelliği dışında, DorukCloud servisi, sunucu yedeklemesi için Microsoft Data Protection Manager 2010 ürününü kullanmaktadır. DPM, VSS teknolojisi sayesinde, sunucularınızı çalışır durumda yedeklerken, veri kayıplarında minimum kesinti ile servisin çalışır hale gelmesini sağlar.

5.Cloud mimarisinde yüksek güvenlik sağlar
DorukCloud mimarisi tasarımlarında güvenlik önemli bir etkendir. Cloud içerisinde bulunan sunucuların ortak disk üzerinde barındırıldığını ve aynı network içerisinden internet erişimi sağladığını düşünürsek, veri güvenliği önem kazanmaktadır. Birçok Cloud mimarisinin aksine, DorukCloud servisi üzerinde bulunan tüm sunucular, VLAN teknolojisi sayesinde, birbirinden tamamen ayrılmış network’ler üzerinden internete erişir. Yine müşterilere özel dedike LUN ve IOPs limitleri sayesinde maksimum güvenlik ve performans elde edilmiş olur.

6.Live Migration teknolojisi sayesinde kesintisiz fiziksel sunucu değişimi Fiziksel sunucu donanımındaki olası bir problem ile karşılaşıldığında, Live Migration teknolojisi sayesinde sanal sunucunuz çalışır durumdayken problemsiz bir fiziksel sunucu üzerine taşınmış olur. Böylece fiziksel sunucu üzerinde yaşanabilecek donanımsal arızalar, iş sürekliliğinizi hiç bir zaman etkilemeyecektir.

7.Kolay sunucu yönetimi Tüm sunucularınızı merkezi bir arabirim üzerinden yönetebilir, donanım upgrade’i yapabilir, VLAN ve ip’lerinizi yönetebilir ve yeni sunucu kurulumlarını da bu panel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

8.Yönetim maliyetlerinizi azaltın Doruk Cloud mimarisinin kullandığı System Center ürünleri sayesinde yönetim maliyetlerinizi en aza indirebileceksiniz. SCOM, donanımsal problemleri sizin yerinize monitor ederek, olası bir sunucu sıkıntısını farkederek sizin yerinize müdahele eder ve en uygun fiziksel sunucu üzerine taşıma işlemini gerçekleştirir.

DorukCloud Altyapısı
DorukCloud, kullanılan fiziksel alan ve enerjinin azaltılabilmesi için optimize edilmiş modüler tasarıma sahip ve kullanılan her bir donanımsal bileşenin yedekli olduğu HP Blade mimarisini tercih etmektedir.

Sanallaştırma olarak Microsoft Hyper-V mimarisini kullanılmaktadır. Tüm sanal sunucular NTFS dosya sisteminden farklı olarak CSV (Cluster Shared Volumes) dosya sistemi üzerinde çalıştırılarak, Microsoft Clustering’in sunduğu avantajlarla yüksek erişilebilirlik elde edilmektedir.

Sanal makineler, üzerinde bulundukları fiziksel makinelerin kullanılabilir bellek ve işlemci limitlerine ulaşıldığında, Live Migration teknolojisi sayesinde, hiç bir erişim kesintisi yaşamadan, en uygun durumdaki başka bir fiziksel sunucuya aktarılması sağlanır. Bu aktarma işlemi, System Center Operations Manager kontrolünde, System Center Virtual Machine Manager’ın Intelligent Placement özelliği ile yapılmaktadır.

Cloud Sistemi Cizim 1

ntvspor.net'in DorukCloud'a Geçişi

DorukCloud Exchange 2010

Active Sync
Özelliği

Exchange 2010 ile Mailleriniz Her Zaman Yanınızda

Cloud
Nedir?

Hybrid Cloud

"Cloud ile VPS’ in Farkı"

Nasıl Yedek
Alırım?

Dosya, Exchange ve
SQL Yedeklemesi

DorukCloud Online Backup

Backup Agent Linux Yedek Alma ve Restore Bölüm 1

Backup Agent Linux Yedek Alma ve Restore Bölüm 2

Cloud Sunucu Disk kapasitesi
artırımı

Cloud Sunucu RAM ve CPU Sayısı Arttırımı

Cloud Sunucu
Silme İşlemi

Sıfırdan Linux Cloud Sunucu Kurulumu

Sıfırdan Windows Cloud Sunucu Kurulumu

Dağıtım Grubu
Silme

Dağıtım Grubu
Yaratma

Exchange Mailbox Kullanicisi Silme

Exchange Mailbox Kullanicisi Yaratma

External Contact Ekleme

External Contact Silme

Backup Agent Windows Yedek Alma ve Restore

Sıfırdan Linux Cloud Sunucu Kurulumu

Sıfırdan Windows Cloud Sunucu Kurulumu

Dağıtım Grubu
Silme

Şablondan Windows Cloud Sunucu Kurulumu