Bulut Bilişimin Geleceği

Bulut teknolojileri, ihtiyaç duyulan bilgiye internetin olduğu her yerden ve her an ulaşılabilinen bir dünyanın kapılarını bizlere açıyor. Son yıllarda, akıllı cihazların kullanımında yaşanan artışın etkisi ile iyice günlük yaşamımızın bir parçası olan bulut bilişim çok hızlı bir biçimde kurumların web ihtiyaçları alanında da hızla yaygınlaşmaya başladı.

Bundan önceki yıllarda bulut bilişimin kullanılıp kullanılamayacağına yönelik tartışmalar artık bulut bilişimin nasıl kullanılabileceğine yönelik olmaya başladı. Bulut bilişimin farklılaştığı nokta;  şimdiden etkisi görüldüğü üzere, mevcut iş yapma modellerinde meydana getirdiği veya getireceği gelişmelerden kaynaklanmaktadır.

Şirketlerin bulut teknoloji ile bünyelerinde barındırdığı yüksek maliyetli, yer kaplayan sunucular artık kaldırılıp, uzaktaki veri merkezlerine taşınıyor. Bu da yüksek maliyetlerden kurtulmanın yanında, farklı bir istihdamın oluşmasına neden oluyor. Bulut teknolojisine dair yaygın 2017 öngörüsü de bu yönde; teknoloji çevreleri tarafından “Büyük Göç” olarak adlandırılan, buluta geçiş süreci 2017’de artarak devam edecek. Bu da iş yapma şekillerinden personel istihdamına kadar, sektörü etkileyerek yeni iş kolları doğmasına yol açacaktır. Genel bir inanışın tersine, bulut hizmetleri büyük kuruluşları ve şirketler ile kısıtlanmıyor. Küçük ve orta ölçekli şirketler için de oldukça hesaplı bir seçenek.

Bulut bilişimin pazar getirisi 2016 ile 21 milyon dolara yaklaştı. 2018’e kadar 43 milyon dolar pazar payına yaklaşması bekleniyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında, gelecekte bulut bilişimin, organizasyon yapısındaki en gerekli ve önemli parçası haline geleceğini ön görmek mümkün.

İşletmenizin geleceğine yatırım yapmak ve size en uygun ürünü bulmak için www.dorukcloud.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Bu yazı bilişim, Genel kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın